Екскурсія Сколівськими Бескидами - 31.08.2016

"І от, останній літній день,
А завтра зранку прийде осінь.
В природі тихо, без пісень,
В бездоннім небі чиста просинь.
І так бентежно навкруги,
Спокійно, млосно і чарівно.
В плакучих вербах береги
Стоять тихесенько, аж дивно".
 Надія Красоткіна
Ранок. Останній день літа. Спільнота «Центру «Тавор» - інтернати з смт Розділ та с. Жирова, учасники щоденних програм з батьками та працівники - вирушає на екскурсію до мальовничих Карпат. Нам пощастило відвідати «Сколівські Бескиди» - національний природний парк в Українських Карпатах. Парк охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір і займає площу 35684 га, з яких 24702 га передані парку в постійне користування.
Перша зупинка - популярний об'єкт туризму -Кам'янецький водоспад, який розташований на річці Кам'янці. Друзям перехоплює подих -не кожен же день бачиш такий дивовижний водограй. Фото на згадку. Милування природою Карпат. Неподалік від водоспаду знаходиться Журавлине озеро, ще його називають мертвим - це гірське озеро в Українських Карпатах. Більша частина наших мандрівників вирішила побувати і тут. Саме озеро неправильної овальної форми, вода прозора, але через насиченість сірководнем у ньому відсутні вищі живі організми.
Друга зупинка - Палац Гредлів - пам'ятка архітектури місцевого значення у місті Сколе, в історичному районі Демня. Тут наша спільнота милувалась і блукала парком, яким оточений палац. Це двоповерхова споруда. Про колишнє багатство палацу нагадують хіба що замислуваті сходи. Також збереглася красива кована огорожа і фонтан. З 1956 палац використовується для школи-інтернату.


На території Сколівських Бескидів також розташований державний історико-культурний заповідник «Тустань» - це наша третя зупинка, фінальна частина подорожі. Саме тут знаходиться однойменна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя. Фортеця жодного разу не була взята монголо-татарськими ордами. Нашим друзям непросто далось підкорення Тустані, адже скелі підносяться над рівнем долини майже на 80 м. Від IX до XIII ст. ці скелі активно забудовували, а відтак, там виявили чимало археологічних пам'яток. Тут таворяни, звичайно, фотографувались, розглядали все навколо і захоплювались величними скелями, які немов виросли посеред лісу. Звісно не обійшлось без сувенірів на згадку.


Повертались ми втомлені, але задоволені поїздкою. Плануємо нові цікаві подорожі, як завжди сповнені несподіванок, чекаємо хорошої погоди і обов’язково зустрічі з новими цікавими людьми.
2 вересня 2016 р. 

Коментарі

Популярні публікації

Нам допомагають

Фундація Українського Католицького Університету

Ginger

Українська Освітня Платформа

Благодійний фонд Св. Стефана

Парафія Пресв. Трійці

Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень

Фонд Абіліс